התקנת מערכת ווינדוס במחשבי מקינטוש | טכנאי מקינטוש | פרלל או בוטקאמט

ווינדוס על מק

אנשים רבים מופתעים לשמוע כי ניתן להתקין את מערכת ההפעלה ווינדוס על מק ולא רק על מחשבי פיסי רגילים. כדי להתקין Windows על מחשב מקינטוש, כל מה שתצטרכו זה מעבד intel על דגמיו השונים.

ווינדוס על מק
ווינדוס על מק

קיימות שתי שיטות שונות שבאמצעותן תוכלו להתקין את מערכת ההפעלה של Windows על מחשב המקינטוש, אך ראשית יש לבדוק האם יש ברשותך מעבד מסוג אינטל. דרך הבדיקה היא פשוטה: אם יש ברשותכם מחשב מסוג Mac Pro או מסוג MacBook Pro אז יש לכם בוודאות מעבד אינטל. אם המחשב שלכם הוא בן 4 שנים או פחות אז מירב הסיכויים הם שיש בבעלותכם מעבד אינטל, אך כדי להסיר ספק בעניין הזה יש  ללחוץ על תפריט התפוח שנמצא בחלק העליון והשמאלי של המסך לבחור באופציה "About this Mac" ולבדוק האם רשום Intel  בשורת המעבד (Processor).

ישנם מצבים שבהם לא תוכלו להיכנס את מערכת ההפעלה של המחשב, אך תוכלו לזהות את  המעבד כיוון שלא יתאפשר לכם להיכנס את מערכת ההפעלה OS X  של המחשב. במקרה כזה תוכלו להשתמש באתר המזהה מחשבי מקינטוש באמצעות הזנת המספר הסידורי שתוכלו למצוא על מדבקה קטנה שנמצאת על גב המחשב. האתר הזה יזהה עבורכם את "תעודת הזהות" של מחשב המקינטוש ויתן לכם את הפרטים כגון שנת יצור, סוג כרטיס המסך, גודל הזיכרון במחשב, וסוג המעבד.

כדי להתקין Windows על מחשב המקינטוש שלכם תוכלו להשתמש, כאמור, בשתי שיטות שונות שלכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלה:

1) שיטת Boot Camp

באמצעות השיטה הזאת תוכלו ליצור מחיצות ולחלק את הדיסק הקשיח למספר חלקים כאשר בכל מחיצה תוכלו להתקין מערכת הפעלה אחרת.

יתרונות:  היתרון העיקרי הוא שמערכות ההפעלה המותקנות כל אחת במחיצה נפרדת פועלות באופן עצמאי ומסיבה זו יקדיש המחשב שלכם את כל משאביו (זיכרון ומעבד) למערכת ההפעלה שבה תבחרו לעבוד. היתרון השני הוא ש- Boot Camp מגיע באופן אינטגרלי עם המחשב ולכן לא תצטרכו לרכוש רישון כדי להשתמש בו.

חיסרון: כאשר תרצו לעבור בין מערכת הפעלה אחת לשנייה תאלצו להפעיל את המחשב מחדש באמצעות Restart, אלא שחיסרון הזה אינו משמעותי כלל. סביר כי לא תרצו להחליף את מערכת ההפעלה בתדירות גבוהה והדבר המהותי הוא דווקא היתרון שבזכותו תקבלו מחשב חזק בעל מהירות עבודה מקסימלית.

2) שיטת Parallel

Parallel היא למעשה תוכנה נפרדת ואם תתקינו אותה על מחשב המקינטוש שלכם תוכלו להוסיף מערכות הפעלה נוספות מכל סוג שהוא.

יתרונות: היתרון הראשון הוא שאין צורך לעשות Restart כדי לעבור ממערכת הפעלה אחת לשנייה והיתרון השני הוא שניתן לגבות את המערכת בצורה קלה ונוחה.

חסרונות: החיסרון המשמעותי ביותר הוא ששיטה זו תיצור תלות בין מערכות ההפעלה השונות והמחשב יצור חלוקת משאבים שתגרום למחשב שלכם לעבוד באופן איטי ובלתי יעיל. למשל, אם יש ברשותכם זיכרון של 4 ג'יגה ויש על המחשב שלכם שתי מערכות הפעלה, המחשב יעניק לכל אחת מהן זיכרון של 2 ג'יגה בלבד. יש לציין, עם זאת, שאם תסגרו את התוכנת הפרלל ואת מערכת ההפעלה שאתם לא משתמשים איתה, המחשב שוב יקדיש את כל משאביו למערכת הפעלה אחת. החיסרון השני הוא ש- Parallel לא מגיעה עם המחשב ולכן תאלצו לרכוש אותה בעלות של 329 ₪.

באיזו שיטה כדי להשתמש? טכנאי מקינטוש ממליץ

המלצה על שיטת התקנה - טכנאי מקינטוש ממליץ
המלצה על שיטת התקנה

המלצתו של טכנאי מחשבים מקצועי ומוסמך היא חד-משמעית! השתמשו בשיטת Boot Camp. למרבה הצער, טכנאי מחשבים רבים ימליצו לכם להשתמש בפרלל רק בגלל שאינם יודעים להתקין בוט קמפ והם אינם רוצים להפסיד עבודה.

טכנאי מקינטוש מדריך – התקנת Windows  על Parallel

כנסו למערכת ההפעלה של מחשב המקינטוש שלכם והתקינו בו את תוכנת Parallel. הפעילו את התוכנה, לחצו על הלשונית "File" ובתוכה בחרו באופציה "New virtual Machine". לחצו על "Continue ובחלון החדש שייפתח לכם בחרו "Real CD/DVD-ROM Drive". בחלון הבא בחרו "Type Windows" ומתחת בחרו "Version: Windows 7 experimental". בחלון הבא בחרו "Custom" והגדירו את המעבד ואת הזיכרון של המחשב (עבור Windows 7 יש לבחור לפחות 2 ג'יגה, אך ההמלצה היא לבחור לפחות 4 ג'יגה). בהמשך בחרו באופציה "New Image File" ולחצו על "Continue". בחלון ההגדות של הדיסק הקשיח בחרו "Expanding Disk" והגדירו את הנפח הדיסק (עבור Windows 7 יש לבחור לפחות 50 ג'יגה, אך ההמלצה היא לבחור לפחות 100 ג'יגה). בחלון הבא בחרו "Virtual Machine (Recommended)" והקלידו את שם המערכת שתבחרו. סמנו ב-V את "Enable file sharing & Profile sharing, למטה סמנו את "Create Icon on Desktop" ולחצו את "Create". כעת הכניסו את הדיסק של Windows 7  לכונן ה-DVD ולחצו על "Done".

טכנאי מקינטוש מדריך – התקנת Windows ב-Boot Camp

כנסו למערכת ההפעלה OX S ובתוכה בחרו "Applications" ומיד אחר-כך כנסו ל- "Utilities". הפעילו את "Boot Camp Assistant" ולחצו על "Continue". בשלב הזה מומלץ לבחור באופציה "Download the windows support software for this mac". ברגע שתבחרו באופציה הזאת, המערכת תוריד דרייברים המתאימים למחשב האישי שלכם. אם אתם לא רוצים להוריד דרייברים למחשב שלכם בחרו באופציה "I already downloaded".

בחלון של "Create partition for windows" תוכלו ליצור את המחיצה של ה- Windows ולקבוע את הנפח שלה. חשוב לזכור שלא תוכלו לשנות בהמשך את נפח המחיצה ומומלץ לבחור בלפחות 100 ג'יגה. לאחר קביעת הנפח לחצו על "Partition", הכניסו את הדיסק של Windows 7  ולחצו על "Start Installation".

כדי לעבור בין מערכות ההפעלה שנמצאות בתוך המחיצות השונות תוכלו לבחור באחת מהאופציות הבאות:

1) עשו Restart  למחשב והחזיקו את כפתור Alt (option) במקלדת.

2) בתוך מערכת Windows יש אייקון של ריבוע אפור בצד ימין. בתוכו ניתן להגדיר שהמחשב יאתחל את עצמו מהמחיצה של OS X.

3) בתוך מערכת OX S בחרו בתפריט התפוח, בתוכו בחרו "System preferences"  ואחר-כך בחרו ב- "Startup Disk". בדרך זו תוכלו להגדיר שהמחשב יאתחל את עצמו מהמחיצה של Windows.

כותב המדריך – 9Comp.com טכנאי מקינטוש

כותב המדריך 9Comp מדריכים במחשבים
כותב המדריך 9Comp מדריכים במחשבים

תודה שקראתם את מדריך ווינדוס על מק. שמי חגי לוי ואני טכנאי מקינטוש הפועל באיזור המרכז וניתן לקבל שירות גם באיזורים מרוחקים.

ניתן להתקין דרכי את מערכת הווינדוס על המק באיזה שיטה שתבחרו. בכדי ליצור עימי קשר היכנסו לקישור של "טכנאי מקינטוש".

אשמח לתת לכם שירות אדיב ומקצועי באתר הלקוח או במעבדת מחשבים.

15 תגובות בנושא “התקנת מערכת ווינדוס במחשבי מקינטוש | טכנאי מקינטוש | פרלל או בוטקאמט”

 1. כשאני פותח את בוט קאמפ הוא אומר לי שאין אפשרות להתקין וינדוס לחלק את המערכת מה עושים אנא התקשר אלי ל025866247 או 0504108007 תודה

  1. אפשרי.
   במקים חדשים אפשר להתקין רק ווינדוס 8.1
   ווינדוס 7 לא עובד טוב מבחינת דריברים.

 2. שלום, אני מעוניין למחוק את המחיצה של הווינדוס ולהשאר רק עם המערכת הפעלה של המק, איך עושים זאת?

  1. לנכנסים ל- bootcamp assistent (איפה שמתקינים את הווינדוס) בתוך ה- UTILITIES.
   שם יש אפשרות remove windows

 3. היי
  רציתי לשאול אתה גם מתקין ווינדוס על מק?
  והאם הוא מקורי?
  ומה המחיר?
  תודה

 4. שלום, יש לי פרללס, השאלה שלי איך אני מוריד את המחיצה לגמרי, מוחק.
  תודה ויום טוב.

  1. בפרללס אין מחיצה

   1. אתה מוחק את קובץ המערכת שנמצא בתוך documets (מסמכים) > תיקיית paralles > תמחק את קובץ ה- PVM משם (שזו מערכת ההפעלה)
   2. אם אתה רוצה למחוק את התוכנה עצמה אז עם תוכנה בשם app cleaner
   בהצלחה

 5. אני רוצה לרכוש IPAD AIR ולהתקין בזה ווינדוס. יש אפשרות כזו? לא מצאתי מעבד INTEL במידע על המכשיר..

 6. שלום
  ניסיתי כמה פעמים להתקין את ווינדוס 7 בבוטקמפ על מקבוק פרו 2012.
  הלכתי גם לטכנאי בעל שם במחשבי אפל וגם הוא לא הצליח ואף לא ידע לעלות על הסיבה לזה.
  בפרלל אני מצליח להתקין אבל זה חלש לי לעבודה על סולידוורקס.
  בעבר, מהרגע שקניתי את המחשב, התקנתי ווינדוס בבוטקמפ והכל עבד טוב עד שלפני כמה חודשים הכבל של ההארדיסק נהרס. מאז לא הצליחו כל המאמצים להתקין ווינדוס.
  1. האם אתה יודע מה הסיבות לכך?
  2. אם אשפר את הראם מ-8 ל-16 אוכל לעבוד טוב עם פרלל?
  אציין שיש לי כרגע ssd.
  תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.