היום בו הפכתי להיות טכנאי מחשבים ברמת גן ומנהל רשת מצליח!

תחילת הדרך כטכנאי - עבודה במעבדת מחשבים ברמת גן

תחילת הדרך שלי כטכנאי – עבודה במעבדת מחשבים ברמת גן

תחילת הדרך כטכנאי - עבודה במעבדת מחשבים ברמת גן
תחילת הדרך כטכנאי – עבודה במעבדת מחשבים ברמת גן

מגיל צעיר אני מתעסק במחשבים, בתור ילד הייתי מוריד משחקים דרך האינטרנט, משחק במשחקי רשת נגד אנשים מפסיד בעיקר, אבל זה היה כיף! (למרות שתמיד חלמתי להיות טכנאי).

אני זוכר את הפעלה הראשונה שבן דודה שלי הביא את המשחק מורטל קומבט 2 עם ברקה! והיינו צריכים להעביר אותו בין המחשבים. לצורך העברה, למדתי כיצב לכווץ את המשחק עם תוכנת ווינרר ואז הבנתי שיש בי יכולות של טכנאי.

כעבור שנה, נשרף לנו הספק כח במחשב (המחשב לא נדלק) והתחלטתי לקוא מדריכים באנגלית כיצד לתקן את המחשב בכוחות עצמי.

לאחר שהבנתי שהתקלה נוסעת מהספק השרוף, רצת לחנות לרכוש רכיב חדש. פתחתי את המחשב בכוחות עצמי (למרות שזה לא סיפור גדול, כולה 2 ברגים), ניתקתי את הספק הישן והחלפתי לבד.

המחשב חזק לעבוד והרשתי שיש לי את היכולת להיות טכנאי מחשבים וליצר מזה כסף.

התחלתי ללמוד בכוחות עצמי עד יש 19 בערך ואז אבא שלי שגם עוסק במחשבים (מחשבי מקינטוש), סידר לי פגישה עם אחד החברים שלו שקוראים לו אלעד. אלעד היה בעל חברה שנקראת טקטיויזיון (נותן שירות תיקון לעסקים במחשבים) והציע לי להתחיל לנסוע איתו ללקוחות.

התקלה הראשונה הייתה עבודת תשתית (כבלים בקירות) של רשתות. אלעד ואני ביצענו ביחד 24 נקודות תקשורת וכאן צברתי עוד ידע בעולם המחשבים.

התחלתי לעבוד אצל אלעד כטכנאי מעבדה ומלמדתי כיצד להחליף לוחות אם, מעבדים וכל הרכיבים במחשב. למדתי כיצד להתקין מערכות הפעלה של ווינדוס (לפרמט את המחשב) וכיצד לגבות את כל המחשב.

אחרי חצי שנה אלעד הציע לי לעבוד בתשלום וקיבלתי משכורת של 4,000 ש"חנטו וזה היה הרבה בשבילי, רק למדתי את התחום וכבר מרוויח כסף, התלהבתי.

המשכתי לעבוד אצל אלעד קרוב לשנתיים ורציתי העלאה בשכר. החברה הייתה בקשיים כלכליים (מה לעשות טכנאות מחשבים זה לא הי בעולם). לא קיבלתי את העלאה (למרות הידע הרב שלי והניסוין) והתפטרתי.

התחלת עבודה בטכנאי Helpdesk בחברת דיסקל ברמת גן

לא עבדית כמה חודשים ואז דודה שלי אילנה סידרה לי ראיון עבודה בחברת מיקור חוץ בשם דיסקל מערכות. דיסקל הציעו לי לעבוד בחברת "ביטוח ישיר" וקפצתי על המציאה!

היה כיף בביטוח, אווירה של צעירים! ים כוסיות…חברה ענקית עם הטבות לעובדים וגם מחלקת המחשבים שלהם הייתה מפותחת. הייתה מחלקה של פיתוח ב- Java, מנהל מערכות מידע, ואותנו (צוות Helpdesk).

בצוות למדעתי כיצד לנהל שרתים בסיביבת Active Directory, ניהול שרתי אקצינג, התקנת מערכי דיסקים של רייד ורוב העבודה הייתה לתפל בתחנות קצה ובסביבת Windows 98.

כטכנאי מחשבים בביטוח ממש שנאתי את מערכת ההפעלה של ווינדוס 98 משום שהיא הייתה מסורבלת ועם הרבה תקלות. התכננתי ליום שהביטוח יחליף את מערכות ההפעלה ל-XP (רק שתבינו היום אנחנו עובדים על ווינדוס 7, ואו זה היה ממזמן 🙂

אחרי שנתיים שעבדתי בביטוח, אותו סיפור, ביקשתי העלאה מחברת דיסקל ישבה ברמת גן והם לא הסכימו לתת (קמצנים). באותה תקופה נחשבתי כבר לטכנאי עם הרבה ידע והגיע לי לפחות 8 אלף בעוד שקיבלתי רק 6 וחצי!

תחילת עבודה כמנהל רשת ראשי – שכר גבוהה כטכנאי 

מנהל רשת ראשי ברמת גן שכר גבוהה
מנהל רשת ראשי ברמת גן שכר גבוהה

התפטרתי. כן שוב התפטרתי משום שידעתי שמגיע לי יותר והידע שלי במחשבים שווה הון. לא עבדתי מספר חודשים ואז חברה של אמא שלי הציע לי לבוא לעבוד בחברה שלה.

היא הציע בהתחלה שאני יעבוד כ FreeLance משום שיש להם הרבה תקלות. אמרה שהשרת שלהם עומד לקרוס וחייבים טכנאי טוב שמבין גם ברשתות שיתקן את כל התקלות.

קפצתי על המציאה ובהתחלה אמרתי לבעלים של החברה שאני יעבוד בשביל 6,000 ש"ח בלבד ואחר שהוא יראה שאני מקצועי בתחום, אני אקבל העלאה גבוהה. הוא הסכים.

במשך שלושה חודשים עבדתי כל יום 9-10 שעות. היו ימים שעבדתי 12 שעות בכדי לטפל בכל התקלות, היום 3 סופי שבוע שעבדתי סה"כ במצטבר 28 שעות כל סופ"ש.

אחרי שלושה חודשים מערכת המחשוב של החברה הייתה יציבה. במקום שרת 1 פיצלתי את מערכת השרתים שלה ל-5 שרתים עם Active Directory ו- DNS והבעלים של החברה היה מבסוט עליי עד השמיים!

הוכרזי לטכנאי מקצועי במחשבים וזה היה הזמן שלי לבקש את ההעלאה בשכר. בפגישה ביקשתי 9,000 ש"ח + ביטוח מנהלים וקיבלתי ישר!

המשכתי לעבוד בחברה עוד חצי שנה ונוספו לחוות השרתים עוד 5 שרתים, נכנסו פרוייקטים גדולים שהכניסו הרבה כסף. החלטתי שזה הזמן שלי לבקש עוד העלאה והתברג במערכת לתקופה ארוכה.

ביקשתי עוד 3 אלף לברוטו אבל קיבלתי רק 1,500 ש"ח. אבל גם טוב. טכנאי מחשבים מרוויח רק 8,000 אלף בממוצע השכר הגבוה החדש שלי הוכיח את המקצועיות שלי.

מה אני עושה היום? טכנאי מחשבים ברמת גן 9Comp

בסופו של דבר רציתי עוד כסף והבנתי שאין מנוס ואצטרך להיות עצמאי. הקמתי עסק השם 9Comp.com והיום אני טכנאי מחשבים ברמת גן.

אני נותן שירות מחשבים בכל הארץ אבל ר"ג זה האיזור שאני הכי מתמקד בו. עד היום אני ממשיך ללמוד קורסים שמעשירים את הידע שלי במחשבים, קורסים של MCSE וגם של סיסקו.

זה הסוד, להמשיך ללמוד וללמוד כמה שיותר.

תגובה אחת בנושא “היום בו הפכתי להיות טכנאי מחשבים ברמת גן ומנהל רשת מצליח!”

  1. מדהים שכולנו מתחילים ככה. אני קניתי ספר בשם טכנאי מחשבים של דורון סיון באופיס דיפו בשנת 1998. בפעל הראשונה שפירקתי את המחשב שלי לא ידעתי איך לחבר אותו בחזרה. אחרי פחות משנה של ניסיון, התחלתי לעבוד ב ד.ד. אומנות המחשב בחולון. לכן רוב הלקוחות שלי עדיין בחולון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.